Klub Żeglarski OstródaKlub Żeglarski Ostróda
# Życzenia dla:
Pogoda dla Ostródy # Pogoda dla Żeglarzy # NAJPOPULARNIEJSZY KLUB WARMI I MAZUR !
Klub Żeglarski Ostróda na  Facebook
Współpracujemy
Animex S.A. Morliny
JEANNEAU by Ostróda Yacht
 
Sklep Żeglarski RAKSA
 
Telewizja Ostróda
 
 
Klub Żeglarski Ostróda
 
 
Dane zawarte na stronie nie stanowią
oferty handlowej.

©2003-2017
Klub Żeglarski Ostróda
XXII Regaty o Puchar Burmistrza Ostródy - 27 maja 2017
W dniu 27 maja 2017 Klub Żeglarski Ostróda po raz 22 zorganizował Regaty o Puchar Burmistrza Ostródy 2017. Regaty odbyły się na akwenie jeziora Drwęckiego przy słonecznej pogodzie i bradzo słabym i zmiennym wietrze Na start zgłosiło się 25 załogi. Rozegrano 3 biegi klasach T-2, T-3, Focus 650, Otwarto pokładowej i Optymist , Zwycięzcy poszczególnych klas otrzymali z rąk Pana Burmistrza Puchary i dyplomy, a każda załoga drobny upominek. Po zakończeniu regat już tradycyjnie żeglarze bawili się przy ognisku i muzyce żeglarskiej do póznych godzin wieczornych.
Serdeczne podziękowana należą dla organizatorów, którymi byli Urząd Miejski Ostróda, Żeglarze z Klubu Żeglarskiego Ostróda dla WOPR Ostróda za pomoc przy
Kliknij aby powiekszyc

zabezpieczeniu regat . Zapraszamy również na kolejne regaty żeglarskie, które odbędą się w dniu 24 czerwca 2017 w ramach Ostródzkich Dni Morza 2017 podczas których nie zabraknie dobrej muzyki, zabawy, parady jachtów i pokazu fajerwerków.
Regaty są zaliczane do cyklu 4 regat ostródzkiego sezonu żeglarskiego. Sternicy biorący udział w regatach rywalizują w Rankingu Serników Ostródzkiego Sezonu Żeglarskiego 2017 który zostanie rozstrzygnięty na koniec sezonu żeglarskiego.
ciara

 
Wyniki Regat
Klasa Otwarto - Pokłdowa
Miejsce I
Miejsce II
Miejsce III
Kliknij aby powiekszyc
Kliknij aby powiekszyc
Kliknij aby powiekszyc
Dla załogi Jachtu
Susz
Dla załogi Jachtu
Finn
Dla załogi Jachtu
RS 400
M
Nazwa Jachtu
Typ Jachtu
Port / Klub
Sternik i Załoga
Klasa
Wyścig
I
II
III
Pkt
1
Susz Omega Zalewo

Piot Bokota
Paweł Bokota
Konrad Bokota

1
1
1
3
2
Finn Finn u Zdzicha Andrzej Rybicki
2
3
2
7
3
RS 400 RS 400 LOK Ostróda Jarosław Waszkiel
Robert Łyskawa
3
2
3
8
4
Syrenka Omega KŻ Ostróda Michał Paszkowski
Oliwia Paszkowska
Adam Liedtke
4
4
4
12

Klasa T- 1
M
Nazwa Jachtu
Typ Jachtu
Port / Klub
Sternik i Załoga
Klasa
Wyścig
I
II
III
Pkt
1
Kompan 4 Micro MKŻ Keja Morąg Szymon Łabudziński
Tomasz Kański
1
1
1
3
1
Domat II Pegaz 600 Wielowieś Paweł Andrzejczak
Jan Andrezjczak
Rafał Andrezjczak
2
2
2
6

Klasa T-2
Miejsce I
Miejsce II
Kliknij aby powiekszyc
Kliknij aby powiekszyc
Dla załogi Jachtu
Piątka +
Dla załogi Jachtu
Midas III
M
Nazwa Jachtu
Typ Jachtu
Port / Klub
Sternik i Załoga
Klasa
Wyścig
I
II
III
Pkt
1
Piątka + Storm 22 KŻ Ostróda Tomasz Kopytko
Piotr Lis
1
1
1
3
2
Midas III Sasanka 620 KŻ Ostróda Rafał Wnuk
Jacek Gasparewicz
2
2
2
6
9
Dionizos Sasanka 620 Ostróda Kazimierz Punpur
Dariusz Skóratko
Tomasz Punpur
3
3
3
9

Klasa T-3
Miejsce I
Miejsce II
Miejsce III
Kliknij aby powiekszyc
Kliknij aby powiekszyc
Kliknij aby powiekszyc
Dla załogi Jachtu
Grażka 2
Dla załogi Jachtu
One Dream
Dla załogi Jachtu
Marunia
M
Nazwa Jachtu
Typ Jachtu
Port / Klub
Sternik i Załoga
Klasa
Wyścig
I
II
III
Pkt
1
Grażka 2 Tango 730 OSIR Ostróda Michał Tracz
Anna Tracz
Stanisław Tracz
Dominika Karbowiak
Grażyna Tracz
Jerzy Tracz
1
1
2
4
2
One Dream Curier 730 Iława Jakub Jurczak
Piotr Jurczak
Grzegorz Jurczak
Jacek Rochoń
4
3
1
8
3
Marunia Windiamer Ostróda Zdzisław Zembrzuski
Czesław Cycyński
2
2
4
8
4
Maricopa II Saturn 25 Matyty Marian Wenta
Maryla Karaś
Krzysztof Karaś
3
4
5
12
5
Rudzik Focus 730 OSIR Ostróda Wojciech Rudziński
Lucjan Królczyk
Piotr Rudziński
5
5
3
13
6
El Sol Twister 26 Ostróda Andrzej Selega
Leszek Mul
6
6
6
18
7
Marysia Antila 24 LOK Ostróda Dariusz smyt
Przemysław Nowik
Piotr Jerzynowski
7
7
7
21

Klasa Focus 650
Miejsce I
Miejsce II
Miejsce III
Kliknij aby powiekszyc
Kliknij aby powiekszyc
Kliknij aby powiekszyc
Dla załogi Jachtu
Olwik
Dla załogi Jachtu
Sparrow
Dla załogi Jachtu
Szkrab
M
Nazwa Jachtu
Typ Jachtu
Port / Klub
Sternik i Załoga
Klasa
Wyścig
I
II
III
Pkt
1
Olwik Focus 650 U Zdzicha Jacek Cycyński
Mariusz Gołębiewski
2
2
1
5
2
Sparrow Focus 650 KŻ Ostróda Cezariusz Wróblewski
Daniel Domnik
3
1
3
7
3
Szkrab Focus 650 KŻ Ostróda Bartłomiej Jursza
Jarosław Dworowski
1
3
4
8
4
Atik Focus 650 KŻ Ostróda Ryszard Zych
Michał Ulaniuk
4
4
2
10

Klasa Optymist
Miejsce I
Miejsce II
Miejsce III
Kliknij aby powiekszyc
Kliknij aby powiekszyc
Kliknij aby powiekszyc
Krzysztof Kołakowski
Krystian Kołakowski
Katarzyna Łata
M
Sternik i Załoga
Typ Jachtu
Port / Klub
Klasa
Wyścig
I
II
III
Pkt
1
Krzysztof Kołakowski Optymist UKS Ostróda
2
1
1
4
2
Krystian Kołakowski Optymist UKS Ostróda
1
2
2
5
3
Katarzyna Łata Optymist UKS Ostróda
3
3
4
10
4
Bartek Kowalczyk Optymist UKS Ostróda
4
5
3
12
5
Marta Kowalczyk Optymist UKS Ostróda
5
4
5
14

Klasa Open

M
Nazwa Jachtu
Typ Jachtu
Sternik
Klasa
Wyścig
I
II
III
Pkt
1
Piątka + Storm 22 Kopytko Tomasz
1
2
1
4
2
Susz Omega Piotr Bokota 
2
1
3
6
3
Olwik Focus 650 Cycyński Jacek
6
7
2
15
4
Finn Finn Rybicki Andrzej
3
10
4
17
5
Grażka 2 Tango 730 Tracz Michał
5
3
9
17
6
Sparrow Focus 650 Wróblewski Cezariusz
8
5
7
20
7
RS400 RS 400 Waszkiel Jarosław
7
4
11
22
8
Szkrab Focus 650 Jursza Brtłomiej
4
8
15
27
9
Marunia Wundiamer Zembrzuski Zdzisław
9
6
12
27
10
Atik Focus 650 Zych Ryszard
14
9
5
28
11
Kompan Micro Łabudziński Szymon
10
12
6
28
12
One Dream Curier 730 Jurczak Jakub
12
11
8
31
13
Maricopa II Saturn 25 Wenta Marian
11
13
14
38
14
Rudzik Focus 730 Rudziński Wojciech
16
16
10
42
15
Midas III Sasanka 620 Wnuk Rafał
15
15
13
43
16
Syrenka Omega Paszkowski Michał
13
14
17
44
17
Dionizos Sasanka 620 Punpur Kazimierz
17
17
16
50
18
El Sol Twister 780 Andrzej Selega
18
18
18
54
19
Marysia Antila 24 Smyt Dariusz
19
19
19
57
20
Domat II Pegaz 600 Andrzejczak Paweł
20
20
20
60

Sędzia Regat: Andrzej Szydzik
foto: Ela s/y Sparrow POL 5999, Foto Studio Jan Liberdacki, Jerzy Czerniak s/y Kompan
Uwaga: Wszystkie wyniki, imiona i nazwiska oraz nazwy i typy jachtów pochodzą z kart zgłoszeniowych uczestników regat.