Klub Żeglarski OstródaKlub Żeglarski Ostróda
# Życzenia dla:
Pogoda dla Ostródy # Pogoda dla Żeglarzy # NAJPOPULARNIEJSZY KLUB WARMI I MAZUR !
Klub Żeglarski Ostróda na  Facebook
Współpracujemy
Animex S.A. Morliny
JEANNEAU by Ostróda Yacht
 
Sklep Żeglarski RAKSA
 
Telewizja Ostróda
 
 
Klub Żeglarski Ostróda
 
 
Dane zawarte na stronie nie stanowią
oferty handlowej.

©2003-2017
Klub Żeglarski Ostróda
XVII Regaty o Puchar Komandora Klubu Żeglarskiego Ostróda - 30 września 2017
Kliknij aby powiekszyc
Uczetnicy Regat
W dniu 30 września 2017 na akwenie jeziora Drwęckiego zostały rozegrane XVII Regaty o Puchar Komandora Klubu Żeglarskiego Ostróda w klasach T1, T2, T3, Otwarto Pokładowej, Focus 650,
Na start zgłosiło się 26 załóg, które przy słonecznej pogodzie i wietrze 2-3 stopni w skali Beauforta rozegrały 1 długodystansowy bieg.Po zakończeniu regat wszyscy uczestniczy posilili się grochówką, a pózniej nastąpiło wręczenie pucharów, statuetek , dyplomów oraz losowanie drobnych upominków. W regatach wystartowały załogi z Ostródy,
Iławy, Tych, Morąga, Izabelin.

Został rozstrzygnięty również Żeglarski Puchar Mazur Zachodnich 2017 w XV Edycji Rankingu Sterników Ostródzkiego Sezonu Żeglarskiego do którego zaliczane są 4 regaty w sezonie. Zwycięzcy odebrali puchary, dyplomy i drobne upominki.

Zdobywcy Żeglarskiego Pucharu Mazur Zachodnich 2017 w klasach:
Klasa Open -
Marian Wenta -
na jachcie - Maricopa II
Klasa T-1 - Agnieszka Czerniak-Piotrowska -
na jachcie -Kompan 4
Klasa T-2 -
Rafał Wnuk - na jachcie - Midas III
Klasa T-3 -
Marian Wenta -
na jachcie - Maricopa II
Klasa Otwarto Pokładowa
- Andrzej Rybicki -
na jachcie - Finn
Klasa Focus 650 -
Jacek Cycyński - na jachcie - Olwik
Szczegółowe wyniki i zdjęcia rankingu można zobaczyć na stronie w zakładce
Duże podziękowania należą się Sponsorom, Kierownictwu Klubu Żeglarskiego Ostróda, Komisji Regatowej, Drużynie Wodnej WOPR Ostróda, oraz wszystkim, którzy w mijającym sezonie żeglarskim zadbali o to aby wszystkie regaty były zorganizowane profesjonalnie i bezpiecznie.
Były to ostatnie regaty w sezonie żeglarskim 2017.
ciara
Organizatorzy i Sponsorzy Regat
Centrum Dobrego Smaku, Akademia Jachtingu Za Sterem,Kazimierz Punpur,WOPR Osróda
Przystań U Zdzicha, Magdom Grzegorz Majkowski, Telewizja Mazury, Żeglarze KŻ Ostróda.
Galeria zdjęć
 
Wyniki XVII Regat o Puchar Komandora Klubu Żeglarskiego Ostróda

Klasa - Otwarto Pokładowa
I Miejsce
II Miejsce
III Miesce
Kliknij aby powiekszyc
Kliknij aby powiekszyc
Kliknij aby powiekszyc
Załoga Jachtu
Susz
Załoga Jachtu
RS400
Załoga Jachtu
Finn
M
Nazwa Jachtu
Typ Jachtu
Klub/Port
Załoga Jachtu
Wyniki
Klasa
Ogólne
1
Susz Omega Susz Piotr Bokota
Pweł Bokota
Konrad Bokota
1
1
2
RS400 RS400 LOK Ostróda Jarosław Waszkiel
Robert Łyskawa
2
3
3
Finn Finn U Zdzicha Andrzej Rybicki
3
8
6
Biały Łabędz Omega U Zdzicha Grzegorz Krzyżanowski
Krzysztof Baranowski
Bartek Wasilewski
4
9
5
Just For Fun - LOK Ostróda Daniel Margalski
5
20
6
Sheffild - Sokół Ostróda Piotr Brzozowski
Andrezj Cherkowski
DNF
DNF

Klasa - T1
I Miejsce
II Miejsce
III Miesce
Kliknij aby powiekszyc
Kliknij aby powiekszyc
Kliknij aby powiekszyc
Załoga Jachtu
Kompan
Załoga Jachtu
Magic Dragon
Załoga Jachtu
PP
M
Nazwa Jachtu
Typ Jachtu
Klub/Port
Załoga Jachtu
Wyniki
Klasa
Ogólne
1
Kompan Micro Morąg Agnieszka Czerniak - Piotrowska
Jerzy Czerniak
Sebastian Romanowski
1
10
2
Magic Dragon Micro Sail Izabelin Sławomir Sękowski
Adam Drążek
2
14
3
PP Micro Matyty Jerzy Piekarski
Bogdan Kulig
3
17
4
Mina Micron KŻ Ostróda Grzegorz Sękowski
Karolina Sękowska
4
23
5
AMS Micron KŻ Ostróda Stanisław Fertała
Helena Fertała
DNF
DNF
6
Karaś Nash 20 KŻ Ostróda Zbigniew Kłosiewicz
Leszek Micewicz
DNF
DNF

Klasa - T2
I Miejsce
II Miejsce
III Miesce
Kliknij aby powiekszyc
Kliknij aby powiekszyc
Kliknij aby powiekszyc
Załoga Jachtu
Trzy Syrenki
Załoga Jachtu
Midas III
Załoga Jachtu
Dionizos
M
Nazwa Jachtu
Typ Jachtu
Klub/Port
Załoga Jachtu
Wyniki
Klasa
Ogólne
1
Trzy Syrenki Sasanka Viva700 KŻ Ostróda Karol Szydzik
Adam Liedtke
1
11
2
Midas III Sasanka 620 KŻ Ostróda Rafał Wnuk
Jacek Gasparewicz
Daniel Chyliński
2
13
3
Dionizos Sasanka 620 Ostróda Kazimierz Punpur
Stanisław Zgorzelski
3
16
4
Amira Sportina 680 KŻ Ostróda Eugeniusz Góra
Andrzej Złotowski
4
22

Klasa - T3
I Miejsce
II Miejsce
III Miesce
Kliknij aby powiekszyc
Kliknij aby powiekszyc
Kliknij aby powiekszyc
Załoga Jachtu
Grażka 2
Załoga Jachtu
Błękitny Wiatr
Załoga Jachtu
Maricopa II
M
Nazwa Jachtu
Typ Jachtu
Klub/Port
Załoga Jachtu
Wyniki
Klasa
Ogólne
1
Grażka 2 Tango 730 OSIR Ostróda Jezry Tracz
Miachał Tracz
Michał Redko
1
2
2
Błękitny Wiatr Tango 730 Olsztyn

Michał Nischk
Mirosław Nischk

2
4
3
Maricopa II Saturn 25 Matyty

Marian Wenta
Teresa Wrzeszcz
Irena Korpik

3
5
4
Rudzik Focus 730 Sokół Ostróda Wojciech Rudziński
Piotr Rudziński
Lucjan Królczyk
Mirosław Jędrzejek
4
12
5
El Sol Twister 26 Ostróda Andrzej Selega
Leszek Mul
5
15
6
Marunia Windiamer U Zdzicha Zdzisław Zembrzuwski
Czesław Cycyński
Marcin Donder
6
19
7
Marysia Antila 24 LOK Ostróda Piotr Jeczynowski
Jakub Jeczynowski
7
21

Klasa - Focus 650
I Miejsce
II Miejsce
III Miesce
Kliknij aby powiekszyc
Kliknij aby powiekszyc
Kliknij aby powiekszyc
Załoga Jachtu
Olwik
Załoga Jachtu
Qartius
Załoga Jachtu
Atik
M
Nazwa Jachtu
Typ Jachtu
Klub/Port
Załoga Jachtu
Wyniki
Klasa
Ogólne
1
Olwik Focus 650 U Zdzicha

Jacek Cycyński
Mariusz Gołębiewski

1
6
2
Qartius Focus 650 KŻ Ostróda Maciej Kant
Jarosłąw Dworowski
2
7
3
Atik Focus 650 KŻ Ostróda Ryszard Zych
Ryszard Nowicki
3
18

Foto Ela s/y Sparrow
Sędzia Regat: Andrzej Szydzik