Klub Żeglarski OstródaKlub Żeglarski Ostróda
# Życzenia dla:
Pogoda dla Ostródy # Pogoda dla Żeglarzy # NAJPOPULARNIEJSZY KLUB WARMI I MAZUR !
Klub Żeglarski Ostróda na  Facebook
Współpracujemy
Animex S.A. Morliny
JEANNEAU by Ostróda Yacht
Telewizja Ostróda
 
 
Klub Żeglarski Ostróda
 
 
Dane zawarte na stronie nie stanowią
oferty handlowej.

©2003-2018
Klub Żeglarski Ostróda
XVIII Regaty o Puchar Komandora Klubu Żeglarskiego Ostróda - 29 września 2018
Kliknij aby powiekszyc
Uczetnicy Regat
W dniu 29 września 2018 na akwenie jeziora Drwęckiego zostały rozegrane XVIII Regaty o Puchar Komandora Klubu Żeglarskiego Ostróda w klasach T1, T2, T3, Otwarto Pokładowej,
Na start zgłosiło się 18 załóg, które przy słonecznej pogodzie i wietrze 2-3 stopni w skali Beauforta rozegrały 1 długodystansowy bieg.Po zakończeniu regat wszyscy uczestniczy posilili się grochówką, a pózniej nastąpiło wręczenie pucharów, statuetek , dyplomów oraz losowanie drobnych upominków. W regatach wystartowały załogi z Ostródy,
Iławy, Tych, Olsztyna.

Został rozstrzygnięty również Żeglarski Puchar Mazur Zachodnich 2018 w XVI Edycji Rankingu Sterników Ostródzkiego Sezonu Żeglarskiego do którego zaliczane są 4 regaty w sezonie. Zwycięzcy odebrali puchary, dyplomy i drobne upominki.

Zdobywcy Żeglarskiego Pucharu Mazur Zachodnich 2018 w klasach:
Klasa Open -
Jarosław Waszkiel -
na jachcie - RS 400
Klasa T-1 - Grzegorz Sękowski -
na jachcie - Nina
Klasa T-2 -
Jacek Cycyński - na jachcie - Olwik
Klasa T-3 -
Zdzisław Zembrzuwski -
na jachcie - Marunia
Klasa Otwarto Pokładowa
-
Jarosław Waszkiel - na jachcie - RS 400
Szczegółowe wyniki i zdjęcia rankingu można zobaczyć na stronie w zakładce
Duże podziękowania należą się Sponsorom, Kierownictwu Klubu Żeglarskiego Ostróda, Komisji Regatowej, Drużynie Wodnej WOPR Ostróda, oraz wszystkim, którzy w mniejscami w sezonie żeglarskim zadbali o to aby wszystkie regaty były zorganizowane profesjonalnie i bezpiecznie.
Były to ostatnie regaty w sezonie żeglarskim 2018.
ciara
Organizatorzy i Sponsorzy Regat
Sklep Żeglarski Raksa, Indyk Mazury, Kazimierz Punpur, AKPRO Andrzej Konopka
Przystań U Zdzicha, Telewizja Mazury, Żeglarze Klubu Żeglarskiego Ostróda.
Galeria zdjęć
 
Wyniki XVII Regat o Puchar Komandora Klubu Żeglarskiego Ostróda

Klasa - Otwarto Pokładowa
I Miejsce
II Miejsce
III Miesce
Kliknij aby powiekszyc
Kliknij aby powiekszyc
Kliknij aby powiekszyc
Załoga Jachtu
Susz
Załoga Jachtu
RS400
Załoga Jachtu
Syrenka
M
Nazwa Jachtu
Typ Jachtu
Klub/Port
Załoga Jachtu
Wyniki
Klasa
Ogólne
1
Susz Omega Susz Piotr Bokota
Pweł Bokota
Robert Maciejewski
1
1
2
RS400 RS400 LOK Ostróda Jarosław Waszkiel
Robert Łyskawa
2
3
3
Syrenka Finn KŻ Ostróda Marcin Szymański
3
8
5
Just For Fun - LOK Ostróda Daniel Margalski
4
20
6
BM - Iława Komorowski Krzysztof
Malicki Marcin
5
18

Klasa - T1
I Miejsce
II Miejsce
Kliknij aby powiekszyc
Kliknij aby powiekszyc
Załoga Jachtu
Nina
Załoga Jachtu
AMS
M
Nazwa Jachtu
Typ Jachtu
Klub/Port
Załoga Jachtu
Wyniki
Klasa
Ogólne
1
Mina Micron KŻ Ostróda Grzegorz Sękowski
Krzysztof Bagiński
1
12
2
AMS Micron KŻ Ostróda Stanisław Fertała
Helena Fertała
2
17

Klasa - T2
I Miejsce
II Miejsce
III Miesce
Kliknij aby powiekszyc
Kliknij aby powiekszyc
Kliknij aby powiekszyc
Załoga Jachtu
Olwik
Załoga Jachtu
Pelikan II
Załoga Jachtu
Qartius
M
Nazwa Jachtu
Typ Jachtu
Klub/Port
Załoga Jachtu
Wyniki
Klasa
Ogólne
1
Olwik Focus 650 U Zdzicha

Jacek Cycyński
Mariusz Gołębiewski

1
11
2
Pelikan II Focus 650 Ostróda Krzysztof Kiejziewicz
Dominik Aleksiuk
2
5
3
Qartius Focus 650 KŻ Ostróda Maciej Kant
Michał Paszkowski
3
8
4
Sagittarius Focus 650 Ostróda Marcin Ostrowski
Agata Ostrowska
Aleksander Ostrowski
Kamila Ostrowska
4
10
5
Atik Focus 650 KŻ Ostróda Ryszard Zych
Janusz Ulaniuk
5
11
6
Dionizos Sasanka 620 Ostróda Kazimierz Pumpur
Mieczysław Białobrzeski
6
16

Klasa - T3
I Miejsce
II Miejsce
III Miesce
Kliknij aby powiekszyc
Kliknij aby powiekszyc
Kliknij aby powiekszyc
Załoga Jachtu
Błękitny Wiatr
Załoga Jachtu
Maricopa II
Załoga Jachtu
Marunia
M
Nazwa Jachtu
Typ Jachtu
Klub/Port
Załoga Jachtu
Wyniki
Klasa
Ogólne
1
Błękitny Wiatr Tango 730 Olsztyn

Michał Nischk
Mirosław Nischk
Adam Rogacki

1
4
2
Maricopa II Saturn 25 Matyty

Marian Wenta
Teresa Wrzeszcz
Irena Korpik
Maryla Karaś
Krzysztof Karaś

2
5
3
Marunia Windiamer U Zdzicha Zdzisław Zembrzuski
Czesław Cycyński
Adam Gajewski
3
6
4
Dobra Zmiana Saturn 25 Iława Karol Szydzik
Andrzej Szydzik
Rafał Fiałek
4
9
5
Rudzik Focus 730 Sokół Ostróda Wojciech Rudziński
Piotr Rudziński
Krzysztof Wiktorowicz
5
13

Foto Ela s/y Sparrow
Sędzia Regat: Cezariusz Wróblewski